Największa atrakcja Zakopanego - Gubałówka

Widok na Gubałówkę Widok na Gubałówkę

To liczący 1126m n.p.m. szczyt, dawniej nazywany Antgua. Możesz wyjść na niego pieszo lub wyjechać 81-letnią kolejką linowo-torową. Mówi się, że to największa atrakcja turystyczna Zakopanego - Gubałówka. Popularność tego miejsca z roku na rok wzrasta. Przyciąga turystów wieloma atrakcjami zarówno w sezonie letnim jak i zimowym, idealny pomysł na spędzenie rodzinnego wolnego czasu.

LATO NA GUBAŁÓWCE:

Latem Gubałówka tętni życiem. Na szczycie organizowane są wszelkiego rodzaju eventy, wydarzenia, warsztaty dla dzieci, koncerty i wiele innych. Z pewnością ogromną popularnością cieszy się HejFest! To muzyczne wydarzenie z widokiem na Tatry przyciąga mnóstwo gwiazd polskiej sceny do stolicy Podhala, a także ich fanów. W każdą sobotę sierpnia na szczycie można usłyszeć największe polskie przeboje.

ludzie w trakcie koncertu pod sceną

Mnóstwo wspaniałych emocji odwiedzającym Gubałówkę latem dostarcza zjeżdżalnia grawitacyjna. Jej serpentynową trasę można pokonać na wózkach rozwijających prędkość do 23 km/h. Piękny widok na panoramę Tatr sprawia, iż przejazd ten na długo pozostaje w pamięci. Zjeżdżalnia grawitacyjna działa w miesiącach od kwietnia do końca listopada.

dziewczynka zjeżdżająca ze zjeżdżalni

Latem, można skorzystać z wyjątkowych zajęć dla dzieci na Gubałówce. We wtorki odbywają się zajęcia z tkactwa, a także malowanie na szkle. W czwartki twoje dziecko może spędzić ciekawie czas próbując zrobić swoją własną laleczkę, lepiąc gliniane zwierzątka lub ozdabiając drewniane skrzynki. W środy i piątki czaka nas zumba na Plaży Gubałówka - można nauczyć się łatwych choreografii tanecznych do "porywającej" muzyki. W deszczowe dni w restauracji Tarasy odbywają się zabawy z chustą animacyjną, zajęcia kreatywne, malowanie, wycinanie i inne. W niedziele relaksujemy się i chillujemy na leżaczkach czekających na najwyżej położonej plaży w Polsce. Przez cały tydzień jest okazja do obejrzenia wystawy zatytułowanej " 80. lecie kolei na Gubałówkę". Składa się ona z licznych fotografii ukazujących historię powstania kolei.

ZIMA NA GUBAŁÓWCE:

Gubałówka to przepiękne widoki, ale i moc atrakcji o każdej porze roku. Zimą na szczycie można zobaczyć wyjątkowe rzeźby świetlne o tematyce zimowej. Na dwóch z nich, iluminowanych sankach i fotelu, można usiąść, odpocząć i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

zimowe rzeźby świetlne

To tutaj znajduje się najwyżej położone lodowisko w kraju i wyjątkowe miejsce ma mapie Zakopanego. Czynne 7 dni w tygodniu, na miejscu możesz wypożyczyć potrzebny sprzęt. Wyjątkową atrakcją jest Snow Zabawa - zimowy plac zabaw dla dzieci i młodzieży. W ofercie znajduje się między innymi: snow rafting, snow tubing, zimowa rura, jazda skuterem śnieżnym i wiele innych.

Więcej na: Zimowe szaleństwo na Gubałówce

Gubałówka to największa atrakcja turystyczna Zakopanego. Odwiedź ją już dziś!

rezerwacja: 608 490 403 ul. Stachonie 47a, Zakopane