Atrakcje w Zakopanem

Przez cały rok w Zakopanem i na terenie całego Podhala odbywają się imprezy kulturalne, sportowe cieszące się uznaniem nie tylko mieszkańców Podhala, ale również turystów korzystających z urlopów, wakacji czy też podczas wypadów na weekendy w Tatrach.
Niektóre z imprez na które warto przyjechać to:

Latem

 • Międzynarodowy Festiwal Ziem Górskich w Zakopanem
 • Zawody powożenia
 • Letnie skoki narciarskie
 • Wielka Majówka
 • Festiwal Oscypka
 • Targi staroci
 • Zlot zabytkowych samochodów.

 

 •  Zakopane informacje.
 • Doskonała baza wypadowa w góry. Dzięki położeniu u podnóża Tatr Zakopane jest dogodnym miejscem do rozpoczęcia górskich wędrówek.Dolina Kościeliska ? jedna z najpiękniejszych w Tatrach. Ma 9 km długości. Po drodze znajduje się udostępniona dla turystów Jaskinia Mroźna. Na wysokości 1100 m n.p.m. stoi SCHRONISKO ORNAK.
 • Dolina Chochołowska ? najdłuższa w Tatrach, liczy ok. 10 km. Trud marszu wynagrodzą nam wspaniałe widoki. Wielką atrakcją jest wiosną (kwiecień, maj) fioletowy dywan krokusów na Polanie Chochołowskiej. Na Polanie największe w Tatrach schronisko(1146 m n.p.m.).Morskie Oko ? największe jezioro w całych Tatrach (około 35 ha powierzchni, 860 m długości i 566 m szerokości, 50,8 m głębokości). Droga do jeziora ? 8,5 km (pieszo 2 godziny w jedną stronę).Kasprowy Wierch (1985m n.p.m.) ? to najbardziej znana, zatłoczona, ale i najlepsza dla narciarzy góra w Polsce. Na szczyt Kasprowego z Kuźnic wyjeżdża kolej linowa, gdzie znajduje się obserwatorium meteorologiczne, a 30 m poniżej ? budynek górnej stacji kolei linowej z restauracją i tarasami widokowymi. Nazwa szczytu pochodzi od leżącej u jego stóp Hali Kasprowej, na której w dawnych czasach górale wypasali swe bydło i owce. Z wierzchołka Kasprowego Wierchu roztacza się piękna panorama, na której obejrzenie warto poświęcić kilka chwil.Giewont (1894m n.p.m.) to najpopularniejszy szczyt obok Kasprowego Wierchu  w Tatrach, przypominający od strony Zakopanego leżącego na plecach rycerza. W skład masywu Giewontu wchodzą trzy szczyty ? najwyższy z 15-metrowym żelaznym krzyżem (niebezpieczny w czasie burzy) zwany Wielkim Giewontem, Długi Giewont oddzielony od szczytu głównego przełęczą (Szczerba 1823m n.p.m.) oraz Mały Giewont (1728 m n.p.m.). Ten pozornie łatwy do zdobycia szczyt należy do najbardziej niebezpiecznych w Tatrach. Pochłonął najwięcej istnień ludzkich w Tatrach. Na szczycie Giewontu, żelazny krzyż ściąga pioruny.Gubałówka (1120m n.p.m.) –  jedna z najczęściej odwiedzanych gór w Polsce. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim kolei linowo-terenowej, biegnącej niemalże z centrum Zakopanego oraz pięknej panoramie Tatr roztaczającej się ze szczytu. Z Gubałówki rozchodzą się również liczne szlaki rowerowe i piesze do pobliskich wiosek góralskich: Zębu, Nowego Bystrego, Poronina,Kościeliska i Chochołowa. Jeden z nich prowadzi grzbietem Gubałówki do Butorowego Wierchu.Baseny termalne ? Kąpielisko Szymaszkowa położone jest koło hotelu Kasprowy na Polanie Szymaszkowej ? gwarantowana temp. wody 28 stopni. Czynne latem.Aquapark na Antałówce -w Białym Dunajcu w Bukowinie Tatrzańskiej największe w Polsce, z mnóstwem atrakcji.Krupówki ? najsłynniejszy deptak w Polsce, pełen popularnych pubów i karczm oraz sklepów.
  Skocznie narciarskie ? kompleks 5 skoczni narciarskich (od K15 do K120) z dominującą Wielką Krokwią.Spływ Dunajcem ? spływ Przełomem Dunajca na tratwie flisackiej.Wieś Chochołów ? zbudowana w 1592 r., zaliczana jest do I klasy zabytków.  Chochołów to żywy skansen, gdyż do dziś znajdują się tu XVIII ? XIX-wieczne podhalańskie, drewniane domy, kapliczki, krzyże i figury.  Za najstarszą chatę uchodzi chata Bafii zbudowana w 1798 r. Dziś znajduje się w niej muzeum historyczne, poświęcone Powstaniu Chochołowskiemu (1846 r.) oraz regionalna ekspozycja etnograficzna.wycieczki na SłowacjęSzlaki turystyczne i rowerowe.

Zimą

 • Kumoterki i parady gazdowskie
 • Puchar Świata w Skokach Narciarskich
 • Zakopane Snow Polo
 • Memoriał Koziołek Matołek

To tylko niektóre z imprez a jest ich o wiele, wiele więcej.

Wyciągi narciarskie czynne są od rana do późnych godzin wieczornych. Przy niemal każdym wyciągu czekają instruktorzy gotowi nauczyć małego czy dużego adepta białego szaleństwa jazdy na nartach lub na snowboardzie. W centrum miasta czynne są również dwa lodowiska z wypożyczalnią sprzętu (przy ul. Grunwaldzkiej i na stadionie COS przy ul. Bronka Czecha) – jazda na łyżwach w towarzystwie rodziny lub przyjaciół to wielka frajda dla każdego niezależnie od wieku.

Dolinki Reglowe zapraszają do romantycznych spacerów – Tatrzański Park Narodowy w zimowej szacie jest przepiękny. Czapy śniegu na świerkach tworzą iście bajkową scenerię. W Dolinie Kościeliskiej i Chochołowskiej można oszczędzić sił wybierając przejażdżkę saniami konnymi – pod góralską baranicą jest naprawdę ciepło, a wesoły dźwięk dzwonka zawieszonego na końskiej szyi umila jazdę.

 

© Copyright Willa Kamila Zakopane Willi Kamili w Zakopanem. Zdjęcia użyte Foto Zakopiec i zostały bezpłatnie udostępnione wyłącznie na stronę Willa Kamila. Zakaz kopiowania. Wykonawca strony Zakopiec